Privát túra ajánlat

Szakmai tematikus séták

fesztiválokra, konferenciákra

A tudományos vagy művészeti eseményre érkező vendégeidet szeretnéd kicsalni a konferenciateremből? Mindez a szakmai programotok témájával összhangban?

Szinte minden konferencia része a külföldi vendégek számára rendezett városnézés. De ki tud speciális téma szerint városnézést tartani? A Sétaműhely közel 40 tematikus sétája között biztosan van az alkalomhoz illő, és ha nem, akkor megszerkesztjük:

Téma: kisebbségek, migráció, integráció →

  • Népek, színek, házak – Kinek ne lenne titkos álma, hogy egyszer eljuthasson egy-egy olyan távoli országba, mint India, Nigéria vagy Kína? Ne szomorkodj, ha eddig nem teljesült ez az álmod, mi Budapest belvárosában hozzuk közel a távoli, egzotikus vidékek népeit és kultúráját!
  • Köztünk élő cigányok – a legnagyobb magyarországi kisebbséggel ismerkedünk. Művészeti galéria, zálogháza, boltok és közösségi tér – fedezzük fel, és beszélgessünk az ott dolgozókkal, ott élőkkel!
  • Köztünk élő muszlimok – a budapesti mecsetek és halal boltok nyomába eredünk miközben vallási vezetőkkel és helyi hívőkkel beszélgetünk

Téma: nőtörténet, női egyenjogúság →

  • Mégis, hol a nők helye? – Sétálj a női egyenjogúság nyomában! Egy nő ma már lehet űrhajós, és ülhet az Országház padjában is. De ez nem volt mindig így, sőt!  Sokunk nagymamája, dédnagymamája nem járhatott egyetemre, sőt, középiskolába sem. Nem volt más, csak a fonóegylet, és tudáshoz egy nő – ha szerencséje volt – csak otthon juthatott, képzettséghez pedig sehol sem.
  • Nők útja a Parlamentbe – Tovább a női egyenjogúság nyomában! Ott folytatódik, ahol az előző séta véget ért. A nők otthonon kívüli munkába áramlását, a háború előtti erkölcsök lazulását, a „modern nő” megjelenését, a politika és a közélet iránti fokozott érdeklődését követjük nyomon ezen a sétán.
  • Szecesszió és divat – Mikor kezdtek a nők fűző nélkül sétálni Budapesten? A 19. század végére új világkép és egyben új divatstílus kopogtatott be Európába, ami gyökereiben változtatta meg a női divatot és Pest-Buda “öltözékét”.

Téma: 20. századi történelem →

  • Szabadság tér: az emlékezet színpada – Avagy hozzá tud-e a kelet-európai ember szokni, hogy a történelmét folyamatosan újraírják, és hogy múltja legalább olyan intenzitással változik, mint jövője?
  • Szellemek a Svábhegyen – Találkozz a politikai múlt kísérteteivel egy budai sétán! Tematikus zöldövezeti sétánk Jókai kertjétől egészen a normafai Kínzóházig halad, és közben megannyi érdekességről, szellemről lebbentjük le a fátylat.

Téma: irodalom →

  • Éljen a Grund – Séta és valóság a Pál utcában. Mindenki olvasta, mégis kevesen ismerik igazán Molnár Ferenc ikonikus művét, amiről sok legenda és tévinformáció kering a köztudatban. Vajon tudjuk, hol volt a Grund, mi az az Einstand vagy miért tiltották be a Gittegyletet?
  • Nyulak és írók – Sétánk során végigmegyünk a Margitszigeten és annak irodalmi-kulturális emlékezetén is, így érintjük Arany János tölgyeit, Krúdy és Molnár Ferenc szállodáját és megkeressük azt is, hol találkozhatott Nádas Péter Párhuzamos történetek című regényének hőse egy kóbor kutyával.
  • Irodalmi séta a Csikágóban – Budapest egyik legkülönlegesebb zónája a Csikágó Erzsébetvároson és a magyar irodalmon belül is. Békés Pál külön regényt is szentelt a negyednek ezzel a címmel. Sétánk során bejárjuk a Csikágó című regény szöveghelyeit, de nem hagyjuk szó nélkül Karinthy Frigyes, Örkény István, Kellér Dezső, Nádas Péter és Bereményi Géza helyszínünkre vonatkozó emlékei mellett sem.
  • Hanna és Aladár – Buszos túránkon Szegedy-Maszák Marianne könyvének – Csókolom a kezét – emblematikus helyszíneit követjük végig, miközben felidézzük a II. világháború, Budapest ostormának, és a budapesti zsidóság gettóba zárásának történetét.

Bármilyen elképzeléssel forduljon hozzám bizalommal!

Péczely-Kozák Zsuzsanna

privattura@setamuhely.hu

+36709483350



Privát túrát szeretnél?
Munkatársunk segít!

Péczely-Kozák Zsuzsanna

Sétamenedzser

privattura@setamuhely.hu +36 70 948 3350